بهرهبرداری از تالار مرکزی رشت؛ نیازمند مدل اقتصادی

بهره‌برداری از تالار مرکزی رشت نیازمند مدل اقتصادی است.

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر گفت: بهره‌برداری از تالار مرکزی رشت نیازمند امکان سنجی، نیاز سنجی و تدوین مدل اقتصادی مبتنی بر کلان پروژه اقتصاد فرهنگ و هنر است.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، امین عارف نیا ضمن بازدید از تالار مرکزی رشت در جلسه‌ای با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و تعدادی از فعالان حوزه اقتصاد فرهنگ با بیان این مطلب افزود: تالار مرکزی رشت بزرگترین و مجهزترین مجتمع فرهنگی و هنری شمال کشور است.

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر تاکید کرد: در بهره‌برداری از این مجتمع باید از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان استفاده و مشارکت فعال هنرمندان گیلانی مورد توجه قرار گیرد.

عارف‌نیا افزود: توجه به ذائقه مردم و نیازهای فرهنگی و هنری استان در تنظیم برنامه زمانی و طراحی مدل اقتصادی بهره‌برداری از این مجتمع فرهنگی و هنری مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به پیش‌بینی سالن موسیقی، سالن تئاتر، سالن‌های تمرین، گالری و سایر فضاهای فراهم شده اشاره کرد و گفت: در تعریف کاربری این فضاها باید به گونه‌ای عمل کرد که تالار مرکزی مکمل امکانات فعلی استان گیلان در حوزه فرهنگ و هنر باشد.

گفتنی است تالار مرکزی رشت در اسفند ١٣٩٧ گشایش یافت  و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.