به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر با اعلام خبر فوق گفت: با هدف کمک به توسعه فضاهای فرهنگی و هنری، ایجاد مقاصد فراغتی برای شهروندان و گردشگران با کارکرد فرهنگی و هنری و کمک به ایجاد فضاهای عمومی خلاق و سرزنده و در دسترس، گذر فرهنگ و هنر گلستان مشهد ایجاد می شود.

امین عارف نیا در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری مشهد افزود: شهرداری مشهد متعهد گردیده است ترمیم و بهسازی گذر، باز طراحی نما و جداره ها و آماده سازی فضای مسقف را برای واگذاری به کسب و کارهای فرهنگی و هنری تا پایان سال ۱۳۹۹ به سرانجام برساند.

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر خاطر نشان کرد: با همراهی هنرمندان مکانی خلاق را در گذر گلستان طراحی و راه اندازی خواهیم کرد.

عارف نیا اضافه کرد: میدان شهدا به عنوان نقطه آغاز عزیمت به حرم مطهر امام رضا (ع) برای ایجاد پلازا با رویکرد هنرهای آئینی و دینی در نظر گرفته شده است و مقرر شد شهرداری مشهد ضمن بررسی امکان برخی تغییرات در کالبد میدان شهدا، تردد شهروندان و گردشگران در این عرصه تسهیل گردد.

وی افزود: موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ضمن ایجاد دفتر تسهیل گری در مشهد در تعامل با اهالی فرهنگ و هنر در تلاش خواهد بود مکانهای خلاق و پر رونقی را در هر دو عرصه میدان شهدا و گذر گلستان دایر نماید.

شایان ذکر است تفاهم نامه همکاری فی مابین موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، شهرداری مشهد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با هدف ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در مشهد منعقد و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر براساس تفاهم نامه ای که فی مابین محمدرضا کلایی شهردار مشهد، امین عارف نیا مدیرعامل موسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی مبادله شد، طرفین برای همکاری به منظور ایجاد گذر فرهنگ و هنر در خیابان دانشگاه مشهد و فعال سازی عرصه میدان شهدا با رویکرد هنرهای دینی توافق کردند.

بربایه این گزارش در تفاهم نامه ای که در دفتر شهردار مشهد منعقد و مبادله گردید، شهرداری مشهد متعهد گردیده است تا پایان سال ۱۳۹۹ ضمن باز طراحی، آماده سازیف بهسازی ابنیه و زیباسازی گذر گلستان نسبت به واگذاری واحدهای تجاری به صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری اقدام نماید.

موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر نیز متعهد گردیده است تا ضمن ایده پردازی، نیاز سنجی، امکان سنجی، انجام مطالعات بازار نسبت به تهیه طرح های مفهمومی و محتوایی و برنامه فیزیکی گذرهای فرهنگ و هنر مشهد اقدام و از فعالیت های نوآورانه و خلاق برای کارآفرینی در این ۲ عرصه حمایت نماید.

شایان ذکر است کارگروهی مرکب از نمایندگان شهرداری مشهد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به روند پیشرفت تفاهم نامه نظارت خواهند کرد.