نماینده معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش رسانه‌های دیجیتال در خصوص ایجاد تغییرات اساسی در عرصه هنر، گفت: در دنیای آنلاین صورت‌بندی دوباره‌ای از بازار هنر و روابط مصرف‌کنندگان و هنرمندان و بازیگران اقتصادی این حوزه شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، افسر موموندی در نشست اقتصاد فرهنگ و هنر از سلسله نشست‌های صنایع فرهنگی و اقتصاد خلاق، با تشریح ابعاد مختلف شکل‌گیری بازار در بطن گفت‌وگوهای اینترنتی و درون شبکه‌ها، گفت: امروز در سایه شکل‌گیری این نوع بازارهای آنلاین، بازار نوینی شکل داده شده که وابستگی به رسانه از ویژگی‌های مهم آن محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: امروز در دنیای آنلاین صورت‌بندی دوباره‌ای از بازار هنر و روابط مصرف‌کنندگان و هنرمندان و بازیگران اقتصادی این حوزه شکل گرفته است که مدیریت دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی امر هنر را نیز دگرگون کرده است.

نماینده معاون توسعه مدیریت و منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر، اظهار داشت: باید در انتظار طیف جدیدی از دگرگونی‌ها و ویژگی‌های نوین حوزه مدیریت این سازمان‌ها باشیم.

به گفته موموندی، نیاز بازار و شکل گرفتن کسب‌وکارهای نوین مبتنی بر این تحولات در سراسر جهان و حتی ایران از رشد اقتصادی مناسبی برخوردار است که قواعد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هم بایستی متناسب با آن دگرگون شود.

وی با اشاره و تشریح روند برگزاری این نشست،‌ یادآور شد: این نشست با حضور بازیگران و موثران میدان فرهنگ و هنر، متشکل از هنرمندان و مدیران انجمن‌های صنفی، صاحبان شرکت‌ها و کسب‌وکارهای هنری، اساتید دانشگاه و مدیران و کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رویکرد بررسی چالش‌ها و چگونگی رسیدن به مرزهای دیجیتال و نیز بستر رسانه‌ای اقتصاد هنر تشکیل شده است.

مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درعین‌حال تاکید کرد: رسانه‌های دیجیتال امروز در سه فرآیند تولید، توزیع و عرصه هنر تغییرات اساسی ایجاد کرده‌اند که متناسب با آن‌ها باید حرکت کرد.

در ادامه این نشست همچنین علاوه بر حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شماری از کارشناسان و حاضران در خصوص بازار آنلاین موسیقی و چالش‌های آینده این بازار در ایران و همچنین مسائلی پیرامون حوزه موسیقی به ارائه نظرات و پیشنهاد‌های خود پرداختند.

سلسله نشست‌های صنایع فرهنگی و خلاق با موضوع بازار آنلاین موسیقی؛ چالش‌ها و آینده بازار آنلاین موسیقی در ایران به همت و تلاش معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن همایش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.