«راویان کوچک» با آثار نقاشی کودکان به یاد قربانیان بمباران شیمیایی سردشت در جنگ تحمیلی ۲۶ تیر در فرهنگسرای ارسباران گشایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر در نمایشگاه راویان کوچک، کودکان و نوجوانان راوی آثار مخرب جنگ و یادآوری وقایع بمباران شیمیایی سردشت در روزهای سخت جنگ تحمیلی هستند و با تصویر کشیدن آلام و اثرات جنگ فریاد صلح و آتش بست را به گوش جهانیان می‌رسانند.

این نمایشگاه که پیش از این به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، در مکان تاریخی حمام بیستون شهر سردشت برگزار شد با همکاری موزه صلح با ۴۰ اثر نقاشی در ابعاد مختلف در روزهای ۲۶ تا ۲۸ تیرماه برای بازدید عموم در گالری شماره یک ارسباران به نمایش گذاشته می‌شود.

فرحناز عطاریان، عضو بخش کودک موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه گفته است: “راویان کوچک عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی کودکان سردشت و تهران. یکی از اهداف اجرای این پروژه ترویجی و پژوهشی، نگاه کودکان به شهرشان است و بررسی تأثیر استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی بر روی نسل‌های آینده که در شهرهایی زندگی می‌کنند که روزگاری در معرض اینگونه سلاح‌ها بوده است از اهداف این پروژه است.”

این نمایشگاه نگاهی ویژه به تأثیرات فاجعه بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم وقت عراق بر روی کودکان نسل سوم و چهارم و بعد دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه ساعت ۱۰ تا ۲۰ به نشانی خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا (فرهنگسرای ارسباران) مراجعه کنند.