جلسه کارگروه لباس کاروان جمهوری اسلامی ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور رئیس کمیته ملی المپیک برگزار و آثار ارسالی به دبیرخانه فراخوان لباس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر؛ امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان المپیک ۲۰۲۰ با بیان این مطلب افزود: بیش از ۱۳۰ اثر به دبیرخانه واصل شده که آثار تعدادی از طراحان سرشناس ایران در میان آن‌ها وجود دارد و این بیانگر اهمیت موضوع برای جامعه طراحان لباس ایرانی است.

وی به نقش مؤثر دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در این فراخوان اشاره کرد و گفت: تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته ملی المپیک در روند برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با حضور ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو گسترده و در حوزه‌های مختلف است.

عارف نیا ادامه داد: این‌که لباس کاروان با محوریت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در دست طراحی است، بیانگر توجه کمیته ملی المپیک در ملاحظات کارشناسی و اتخاذ رویکرد حرفه‌ای است.

مسئول فرهنگی کاروان المپیک ۲۰۲۰ اظهار امیدواری کرد تا پایان پاییز طرح نهایی لباس کاروان المپیک جمهوری اسلامی ایران انتخاب و روند تولید آن آغاز شود.

در این جلسه سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و سجادی سرپرست کاروان المپیک ۲۰۲۰ نیز حضور داشتند.