به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از خانه ملت، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی را از فعالیت‌های جاری، برنامه‌های آتی، مشکلات و کمبودها ارائه کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم افزود: در این جلسه نماینده اصناف و اتحادیه‌های سینما نیز حضور داشته و به بیان مشکلات پرداختند. برگزاری این جلسه قدم بسیار خوبی بود که رییس کمیسیون اقتصادی برداشت تا بتوانیم در سال آتی موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر را سر و سامان دهیم.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز مشکلات زیرساختی و محتوایی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: ایران با این قدمت و جامعه هنری بسیار بالا که رتبه ۹ الی ۱۰ تولید فیلم در دنیا را در اختیار دارد در بحث تعداد صندلی سینما جز کشورهای در رنکینگ پایین جهان قرار داریم. امیدواریم با همکاری اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و نمایندگان مجلس برخی از مشکلات در سال آینده شود.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد دادیم مجلس در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ امکاناتی را در اختیار وزارت فرهنگ قرار دهد از جمله تسهیلات با نرخ سود پایین که از اهمیت زیادی برخوردار است؛ از طرفی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتباراتی برای حمایت از بخش خصوصی که تمایل به ورود در عرصه‌های هنری و فرهنگی دارند، اختصاص پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: بنای دولت تصدی‌گری نبوده و رییس جمهور و هیات دولت طی این مدت در سفرهای استانی بالغ بر دو هزار میلیارد تومان از منابع سازمان برنامه و بودجه و سایر بخش‌های دولت برای تکمیل زیرساخت‌ها حوزه فرهنگ هزینه کردند، اما حجم بسیار زیاد است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه حدود ۴۰۰ سینما در حال ساخت داریم، عنوان کرد: امیدواریم با کمک موثر مجلس و کمیسیون اقتصادی این تعداد سینما را تکمیل کرده و تا پایان سال ۱۴۰۱ به تعداد هزار سینما در کشور، برسیم.