به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی امروز پنجشنبه در سفر یک روزه خود به کردستان که به منظور افتتاح کتابخانه امام خامنه ای (مدظله‌العالی) انجام شد از پروژه تالار مرکزی سنندج هم بازدید و در جریان مشکلات و کمبودهای پیش روی این پروژه قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید اظهار داشت: توجه ویژه به پروژه های مهم و شاخص در حوزه فرهنگ و هنر از برنامه های ما است و پروژه تالار مرکزی نیز یکی از آنها است که اعتبار ویژه برای اتمام آن اختصاص خواهیم داد.

وی تاکید کرد: اعتبار مورد نیاز برای اتمام این پروژه در سفر قریب الوقوع رییس جمهور به کردستان مصوب می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این بازدید یادآور شد: عملیات احداث این تالار از سال ۱۳۸۲ آغاز شده و تا سال ۱۳۹۶ فقط ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص دادند.

عبید رستمی با اعلام اینکه در حال حاضر این طرح ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: برای اتمام آن نیاز به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه به منظور افتتاح بزرگترین کتابخانه عمومی مرکزی استان کردستان با عنوان کتابخانه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) به این استان سفر کرده است.

کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در زمینی به مساحت سه‌هزار و ۵۰۰ مترمربع در ۶ طبقه احداث شده و دارای بخش‌های مختلفی از جمله نشریات، نابینایان، ناشنوایان، سالن مطالعه آقایان و بانوان به صورت مجزا – بخش وی آی پی آقایان و بانوان و سالن مطالعه ویژه محققان است.

گالری، سالن جلسات، سالن آمفی تئاتر، بخش کلاس‌های مبتنی بر وب، مخزن کتاب، بخش مرجع، بخش دیداری و شنیداری، خدمات فنی، بخش گروهی اعضا و اتاق علم که برای اولین بار در کشور راه اندازی می‌شود از قسمت‌های دیگر کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای استان است

تالار مرکزی سنندج به عنوان بزرگترین تالار فرهنگی – هنری غرب کشور پس از ۱۵ سال از آغاز عملیات ساخت آن به دلیل نبود اعتبار هنوز نیمه تمام است.

خرداد ماه سال ۸۲ عملیات تخریب تالار فرهنگ سنندج در خیابان امام (ره) با هدف ساخت تالار بزرگ و مدرن تر برای اهالی فرهنگ و هنر استان انجام و همزمان ساخت تالار جدید آغاز شد.

قرار بود این مجموعه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با استفاده از اعتبارات استانی در مدت ۲ سال ساخته شود ولی با توجه به اینکه اعتبارات استانی جوابگوی هزینه های ساخت نشد در فهرست طرح های ملی قرار گرفت و زمین آن پس از چند مورد اصلاحیه به ۱۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع افزایش یافت.

این ساختمان به پنج بلوک و هفت بخش تقسیم شده و دارای ۲ سالن مجزا تئاتر و موسیقی به ترتیب با گنجایش یک هزار و ۵۰ و ۲۲۰ نفر است.