وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز پنجشنبه ۱۳ تیر ماه با حضور در هتل پارسیان آزادی از گالری حراج تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، سید عباس صالحی در حاشیه این بازدید گفت: هنر ایران سهم قابل توجهی در حراج‌های جهانی دارد و این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری هنری می‌تواند نمایه‌ای از هویت ایران باشد و دیپلماسی فرهنگی کشورمان از این طریق استحکام یابد.

وی درباره تأثیر برگزاری چنین حراج‌هایی بر اقتصاد هنر، افزود: در ایران دانشگاه‌های بسیاری در حوزه هنرهای تجسمی داریم که هرساله فارغ‌التحصیلانی دارد و این امر باعث می‌شود این هنر را از منظرهای مختلف جدی‌تر بگیریم.

صالحی در عین حال تصریح کرد: در دهه‌های اخیر اتفاقات خوبی برای هنرهای تجسمی افتاده که از آن جمله می‌توان به حراج تهران اشاره کرد که اولین حراج با حضور ۸۰ اثر مبلغ ۲ میلیارد فروش داشت و اکنون ۳۰ میلیارد فروش داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تولیدات تجسمی به اقتصاد این حوزه کمک می‌کند و سابقه ۷ ساله برگزاری حراج تهران می‌تواند مبنای رشد این حراج باشد و با این نگاه باید اقتصاد هنر را جدی‌تر گرفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برگزاری حراج‌ها و گالری‌های هنری نشان‌دهنده این است که هنرمندان حوزه تجسمی می‌توانند در کنار خلاقیت‌هایشان از زاویه اقتصادی هم نگاه قابل توجهی به هنر تجسمی داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: هنر ایران سهم قابل توجهی در حراج‌های جهانی دارد و با بسیاری از کشورهای منطقه و جهان قابل‌مقایسه نیست و این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری هنری می‌تواند نمایه‌ای از هویت ایران باشد و دیپلماسی فرهنگی ما از این طریق تحکیم یابد.

در این بازدید سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و برخی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صالحی را همراهی کردند.