مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن تأکید بر اینکه این اداره کل برای بهبود وضعیت اقتصادی هنرمندان استان تمام تلاش خود را به کار گرفته است گفت: رونق اقتصاد هنر نیاز به همدلی و همسویی تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر جواد کارگران ضمن اعلام این خبر افزود: متأسفانه تاکنون در این خصوص در استان اقدام چشمگیری صورت نگرفته است اما در حال حاضر یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رونق اقتصاد هنر است.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر را در دستور کار قرار داده و برنامه‌های مشخصی را در این زمینه به ادارات کل تابعه در استان‌ها ابلاغ کرده تا تحولی در معیشت هنرمندان به وجود آید و بازار فرهنگ و هنر رونق گیرد.

کارگران در ادامه با تأکید بر اینکه توسعه اقتصاد هنر نیاز به نگاهی نو به این بخش دارد گفت: احداث گذر فرهنگی، ایجاد سایتی برای معرفی هنرمندان و آثارشان، تشویق هنرمندان به پویایی و خلاقیت، ایجاد فضایی مناسب به‌منظور ارائه آثار هنری هنرمندان و … ازجمله اقداماتی است که در این زمینه می‌توان انجام داد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر تا زمانی که کالاهای هنری در سبد خرید خانوار قرار نگیرد و مردم آن را جزو ملزومات خود به شمار نیاورند، اقتصاد هنر رونق نمی‌گیرد، بنابراین در این زمینه نیز باید فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد.

کارگران افزود: مشکلات اقتصادی عمده مردم باعث شده آثار تجسمی زیاد خریدار نداشته باشند.

کارگران در خاتمه گفت: نباید تصور کرد که فرهنگ و هنر هزینه‌ساز است بلکه در این حوزه می‌توانیم به اقتصاد خلاق و توسعه اقتصادی هنر توجه داشته باشیم.

شایان ذکر است پیگیری احداث گذر فرهنگی، ازجمله اقداماتی است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از سال ۱۳۹۷ تاکنون در رأس برنامه‌های خود قرار داده است.