وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به‌رغم کمبود اعتبارات، دولت با اهتمام جدی برای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و هنری تلاش می‌کند و کارهای خوبی در بخش‌های مختلف فرهنگی در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر سید عباس صالحی روز پنج‌شنبه پس از احترام به مقام شامخ شهدای شهرستان ماهشهر در حاشیه بهره‌برداری از پروژه فرهنگسرای این شهرستان اظهار داشت: در استان خوزستان تحرک خوبی در فضای زیرساخت‌های فرهنگی و هنری شاهد هستیم و در کل کشور این قدم‌ها گام‌به‌گام در حال پیشرفت است.

وی افزود: پتانسیل‌های خوبی که در استان خوزستان برای گسترش فضاهای فرهنگ و هنری وجود دارد، کمک می‌کند تا هنرمندان به‌عنوان تولیدگران فرهنگ و هنر و جامعه به‌عنوان مخاطبان این حوزه بتوانند شرایط مناسب‌تری را در سال‌های آینده داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این فرهنگسرا فرصت‌های قابل‌توجهی را برای حوزه‌های فرهنگی و هنری استان فراهم می‌آورد و وجود کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی فضای فرهنگی شهرستان را قوی‌تر می‌کند و در کنار این فرهنگسرا پارکی دیده شده که به ایجاد فرصت‌ها هم‌افزایی کمک می‌کند.

طرح اجرای فرهنگسرای ماهشهر که از سال ۸۶ آغاز شد دارای سه هزار و ۸۵۰ متر زیربنا است که با صرف اعتبار ۷۷ میلیارد ریال به سرانجام رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح پنجشنبه در سفری یک‌روزه برای بهره‌برداری از سه فرهنگسرا، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای ماهشهر وارد خوزستان شد.