به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از ایرنا سید محمد هاشمی روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد با توجه به ظرفیت های بسیار خوب حوزه فرهنگ و هنر امکانات و خدمات خود را برای فعال کردن اقتصاد فرهنگی ارائه کند.

وی با بیان اینکه استان کرمان فرصت ها و ظرفیت های بسیار خوبی دارد تصریح کرد: اینک فردی به عنوان استاندار در این استان فعالیت دارد که جزو مدیران خوش سابقه، پر تلاش و خادم مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد بوده و دغدغه های این حوزه را درک می کند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: هیچ سرمایه ای مانند سرمایه انسانی نیست و این سرمایه ماندگار است؛ لذا باید به ساختاری برسیم تا در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر استعدادها را کشف کنیم و بپرورانیم و نسل جوان و نوجوان بویژه در مناطق محروم را نیز به خروجی و تولید فرهنگی و هنری برسانیم.

وی تصریح کرد: استان کرمان سرمایه انسانی مهمی دارد و در عرصه های مختلف از قبیل انیمیشن، گرافیک و غیره هنرمندان کرمانی در سطح ملی و بین المللی با نگاه ارزشی و انقلابی فعالیت دارند.

هاشمی اظهارداشت: برای برگزاری جشنواره ملی یا بین المللی شهید سلیمانی با تمامی توان کارها را هرچه بتوانیم انجام می دهیم تا از این ظرفیت استفاده و در کرمان به عنوان پایتخت مقاومت جهان اسلام این حرکت آغاز شود.

وی ضمن تشکر از خدمات محمدرضا علیزاده مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان که طی تعامل با اصحاب فرهنگ دوره ای طولانی و کم چالش  را در این سمت طی کردند برای مدیرکل جدید که وی را از مدیران خوشنام و با سوابق خوب این حوزه برشمرد آرزوی موفقیت کرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: میثاق و عهد ما با مدیریت جدید حوزه فرهنگ و ارشاد استان کرمان ۱۲ بند حکم انتصاب ایشان است و آنها را مطالبه داریم تا با همت و همدلی خروجی های خوبی در این بخش داشته باشیم.