به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، عباس زارع عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در مجموع برای سال جاری حدود ۴۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبار ملی ،استانی و توازن برای تکمیل و تجهیز تالار مرکزی ساری اختصاص یافته است.

وی از انتخاب پیمانکار برای تجهیز تالار و شروع فعالیت های اجرایی در این زمینه خبر داد و گفت که برنامه ریزی استانی تکمیل ، تجهیز و بهره برداری از این پروژه مهم فرهنگی در سال جاری است و تخصیص اعتبار سفر معاون رییس جمهوری باعث تسریع در این کار شده است.

زارع همچنین گفت که حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده در سفر معاون رییس جمهوری برای کتابخانه مرکزی ساری هم اختصاص یافت تا این پروژه فرهنگی استان تا پایان امسال افتتاح شود.

تالار مرکزی شهر ساری مرکز مازندران از مهم ترین پروژه های فرهنگی مرکز استان و مصوبه کاغذی دولت نهم در سال ۸۷ بود که تنها در حد کلنگ زنی باقی مانده بود .

دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر ماه مرداد امسال به مازندران از این پروژه بازدید کرد و قول داده بود که برای تکمیل آن در صورت بهره برداری تا پایان امسال بودجه مورد نیاز را تخصیص خواهد داد.

نوبخت در آن سفر از چند طرح نیمه تمام دیگر چون تصفیه خانه فاضلاب ساری ، راه دسترسی فرودگاه بین المللی دشت ناز ،نیروگاه زباله سوز ساری ، سالن ورزشی ۶ هزار نفری ماهفروجک ، بیمارستان نیمه تمام جایگزین رازی در مجموع حدود ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده بود.