مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه احیا فرهنگ بومی و محلی را به‌صورت ویژه در برنامه کاری دارم، گفت: کارگروه ترویج فرهنگ بومی در ارشاد تشکیل شده و در ۶ ماهه دوم برنامه‌های جامعی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، صبح روز ۱۷ شهریورماه جمعی از خبرنگاران استان مازندران با عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دیدار و گفت‌وگو کردند.

عباس زارع در جمع خبرنگاران فارس در ارتباط با اقدامات انجام‌شده در سطح استان پس از حضورش، اظهار کرد: مشکل تالار مرکزی رامسر که یک مشکل ۱۸ ساله بوده حل شده است.

وی با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای رفع مشکل تالار مرکزی شهر ساری در دستور کار برنامه ارشاد استان قرار دارد، افزود: به‌صورت ویژه طرح ساماندهی تالار مرکزی شهر را پیگیری می‌کنم.

گفتنی است کلنگ تالار مرکز شهری در سال ۸۶ تحت عنوان تالار مرحوم کردان به زمین زده شد. این پروژه بر اساس برنامه‌ریزی قرار بود به مدت سه سال به بهره‌برداری برسد. همچنین میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این پروژه در سال ۹۶ حدود ۶ میلیارد تومان بود و مساحت اجرای طرح بیش از ۱۲ هزار و ۹۶۶ مترمربع است، اکنون با گذشت بیش از ۱۱ سال میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود ۸۶ درصد اعلام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به کلنگ زنی خانه مطبوعات مازندران، از برنامه‌ریزی برای ساخت مجتمع فرهنگی هنری در کلاردشت خبر داد.

وی با اعلام اینکه احیا فرهنگ بومی و محلی را به‌صورت ویژه در برنامه کاری دارم، گفت: کارگروه ترویج فرهنگ بومی در ارشاد تشکیل شده و در ۶ ماهه دوم برنامه‌های جامعی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

زارع برگزاری نمایشگاه کتاب، نمایشگاه مطبوعات، کتاب کودک، نمایشگاه بازی‌های دیجیتال و نمایشگاه عکس در سطح استان طی سال جاری را دیگر برنامه‌های ارشاد استان اعلام کرد و گفت: اولویت اول بنده در ارشاد استان ترویج ارزش‌های دینی و اسلامی است.

وی با اعلام اینکه ارشاد متولی فرهنگ و هنر استان مازندران است، افزود: در کنار دستگاه‌های تخصصی برای فرهنگ‌سازی قرار می‌گیریم.

مدیرکل ارشاد مازندران با اعلام اینکه سیاست‌گذاری‌های فرهنگی استان در ارشاد انجام می‌شود، یادآور شد: راهبردها را در اختیار سایر ارگان‌ها و نهادها قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای تکریم مفاخر در سطح استان، گفت: شناسایی و تکریم مفاخر استان برای ارشاد دارای اهمیت است در همین راستا بحث تجلیل از مفاخر فرهنگی و هنری را به‌صورت فصلی در دستور کار داریم و این موضوع در سطح شهرستان‌ها هم به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود.