فاطمه کرم پور در گفت و گو با روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر افزود: در هیچ یک از شهرهای استان بوشهر هنرمندان مکانی برای عرضه مستقیم محصولات خود به مردم ندارند.
وی اضافه کرد: در شهر بوشهر پیشتر رایزنی هایی با شهردار سابق درخصوص ایجاد گذر فرهنگ و هنر صورت گرفت اما به نتیجه منتج نشد و گویا هنوز ضرورت وجود این مکان های مهم فرهنگی و اولویت آن برای شهرداران استان احساس نشده است.
کرم پور تاکید کرد: هنرمندان با تجمع در فضای گذر فرهنگ و هنر، ضمن ارائه محصولات خود، ارتباط تنگاتنگی با مردم برقرار کرده و هنر استان به اقصی نقاط معرفی می شود.
وی در ادامه به دیگر فضاهای فرهنگی استان بوشهر اشاره کرد و اظهار کرد: به جز فضای کتابخانه های عمومی و سینماها و فرهنگسراهای مرتبط با شهرداری، در حال حاضر ۳۲ هزار متر مربع فضای فرهنگی مورد بهره برداری تحت عنوان مجتمع های فرهنگی و هنری، پلاتوها و گالری وابسته به فرهنگ و ارشاد در استان وجود دارد.
این کارشناس فرهنگی اضافه کرد: ۱۰ هزار متر مربع از این ۳۲ هزار متر از جمله تالار بزرگ لیان، سالن هنر آبدان، سالن شهید شاهینی برازجان. مجتمع فرهنگی هنری عسلویه با ۸۰ درصد پیشرفت ( تنها فضای فرهنگی شهرستان عسلویه) سه سال اخیر به بهره برداری رسیده است.
کرم پور در بخش دیگری گفت: به نظر می رسد شهرداری های سراسر استان برای تاسیس سینما بایستی اقدام جدی کنند چرا که تنها در شهر بوشهر و برازجان سینما وجود دارد و سایر شهرهای استان از این کمبود رنج می برند.