جانشین رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور آخرین وضعیت احداث پردیس‌های سینمایی امید با مشارکت شهرداری‌ها و در راستای برقراری عدالت فرهنگی در ۱۱ شهر فاقد سینما را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ وهنر مسعود نصرتی در این زمینه گفت: به‌موجب تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم‌نامه و با مشارکت شهرداری‌ها در شهرهای فاقد سالن سینما، پردیس سینمایی امید ساخته می‌شود.

وی بابیان اینکه در احداث پردیس‌های سینمایی امید، سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار صدور مجوز و ارائه مشاوره‌های فنی، تهیه نقشه و طراحی سازه و پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان به‌صورت کمک بلاعوض را بر عهده دارد، گفت: به‌منظور سرعت گرفتن اجرای این پروژه، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری‌های شهرهای فاقد سینما که در احداث پردیس سینمایی امید مشارکت دارند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، با پیشرفت فیزیکی پروژه، به‌صورت کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.

وی بابیان اینکه یکی از اهداف احداث این پردیس‌ها، ارتقای شاخص‌های فرهنگی و عمومی‌سازی دسترسی شهروندان به تولیدات فرهنگی است، گفت: مقرر است طی سال جاری در ۲۰ شهر پردیس سینمایی امید ساخته شود و تاکنون در ۱۱ شهر این پروژه با اعلام آمادگی شهرداری‌ها آغاز شده است.

نصرتی افزود: ساخت پردیس سینمایی امید در شهر ایلام با چهار سالن و ۴۰۰ صندلی و در شهر اندیمشک در استان خوزستان در با سه سالن و ۴۱۰ صندلی پس از طی مراحل مربوطه شامل اعلام آمادگی شهرداری، انعقاد تفاهم‌نامه برای تحویل فازهای مختلف نقشه و انتخاب پیمان‌کار در مرحله آغاز عملیات اجرای پروژه قرار دارد.

وی ادامه داد: ساخت پردیس سینمایی امید در شهرهای گناوه در استان بوشهر شامل سه سالن با ۳۶۰ صندلی، ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان شامل سه سالن با ۳۷۳ صندلی، بانه در استان کردستان شامل سه سالن با ۲۶۵ صندلی و منطقه آزاد ماکو در استان آذربایجان غربی شامل سه سالن با ۳۶۵ صندلی پس از اعلام آمادگی شهرداری‌ها در مرحله تحویل نقشه فاز دو قرار دارد.

نصرتی همچنین اعلام کرد: ساخت پردیس سینمایی امید شامل سه سالن در شهرهای میناب در استان هرمزگان، تربت‌حیدریه در استان خراسان رضوی و طبس در استان خراسان جنوبی در مرحله انعقاد قرارداد تهیه نقشه قرار دارد.

وی همچنین از اعلام آمادگی شهرداری‌های خلخال در استان اردبیل و بم در استان کرمان برای مشارکت در ساخت پردیس سینمایی امید خبر داد.