[smartslider3 slider=27]

 

دومین نشست ستاد فرهنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو صبح امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر؛ در این نشست سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مهم‌ترین هدف از فعالیت‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری در قبل، حین و بعد از بازی‌های المپیک در کشور را ایجاد شور ملی برشمرد و ابراز امیدواری کرد تمامی اعضای ستاد با تمام توان تعهدات و مسئولیت‌های خود را ایفا و مقدمات لازم برای این مهم را فراهم آورند.

صالحی امیری با اشاره به جایگاه المپیک، از المپیک ۲۰۲۰ به‌عنوان فرصتی ارزشمند برای ارائه تصویر سازنده از ایران زیبا و فرهنگ، تاریخ و هنر این سرزمین یاد کرد.

در این نشست امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان المپیک ۲۰۲۰، گزارشی از روند تدوین هویت بصری کاروان ارائه کرد و گزارشی از اقدامات دبیرخانه این ستاد فرهنگی را نیز ارائه نمود.

در ادامه حمیدرضا قبادی مشاور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تشریح روند و اقدامات صورت گرفته پیرامون طراحی لباس کاروان المپیک ایران پرداخت.

در ادامه، اعضای ستاد فرهنگی المپیک ۲۰۲۰ نقطه نظرات خود پیرامون تولیدات فرهنگی، هنری، تصویری و چندرسانه‌ای، روند برگزاری رویدادهای مرتبط در شهرها و روستاهای کشور، سازوکار اعزام هواداران به توکیو و روش جلب حمایت و همکاری اصحاب فرهنگ و هنر را مطرح و برنامه‌ها و اقدامات دستگاه متبوع در این حوزه را تشریح کردند.

گفتنی است نشست ستاد فرهنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به ریاست سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما، امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان المپیک ۲۰۲۰، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، سید محی‌الدین فاضلیان نماینده شهرداری تهران، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ملی ساماندهی مد و لباس و مدیران و نمایندگان دیگر سازمان‌ها در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.