وبینار توسعه فرهنگی در ژاپن از دریچه معماری و شهرسازی برگزار می‌شود

30 دی 1399 - 09:27
0

وبینار توسعه فرهنگی در ژاپن از دریچه معماری و شهرسازی از “مجموعه وبینارهای توسعه فضاهای فرهنگی در جهان امروز” روز یک شنبه ۵ بهمن ماه ساعت ۱۲:۳۰ برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، زهیر متکی عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی، تویوکو موریتا ایران شناس و استاد دانشگاه کاگوشیما ژاپن، قدرت الله ذاکری ژاپن شناس، استاد و عضو فعال کرسی ژاپن شناسی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، مریم فرهادی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، حسین دیوسالار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و ابوالحسن خلج منفرد رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از جمله سخنرانان این وبینار خواهند بود.

بخش خصوصی و سرمایه گذاری در توسعه فضاهای فرهنگی و هنری کشورها، سازوکار بهره برداری از بناهای تاریخی به عنوان فضای فرهنگی، فعالیت های فرهنگی در پلازها و بافت تاریخی شهرها، روند کوچ فعالیت های فرهنگی و هنری از بناها به فضای مجازی، توسعه فضاهای فرهنگی و هنری و توسعه اقتصادی کلان شهرها همراه با بررسی موردی و همچنین بیان دلایل موفقیت یک تجربه در کشورها از جمله موارد مهمی خواهد بود که در این وبینار مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
از دیگر موضوعات این وبینار، نقش ارزش ها و باورها در توسعه فضاهای فرهنگی و هنری کشورها، سیاستگذاری فرهنگی کشورها و توسعه فضاهای فرهنگی و هنر ی آنان، شهرسازی و سبک معماری کشورها و توسعه فضاهای فرهنگی و هنر ی آنان و نقش دولت و نهادهای عمومی در توسعه فضاهای فرهنگی و هنری کشورها  خواهد بود. لینک شرکت در وبینار: https://www.skyroom.online/ch/tfarhang.ir/fazahaye-farhangi