به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر صبح امروز ۱۹ آبان ماه این تفاهم نامه با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و امین عارف نیا، مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به امضا رسید.

 

دسترسی به نبض فرهنگ و هنر کشور در جهاد دانشگاهی
در ابتدای این مراسم عیسی علیزاده با اشاره به سابقه فرهنگی جهاد دانشگاهی، گفت: غلبه فعالیت ها در جهاد دانشگاهی از روز نخست با فعالیت های فرهنگی بوده است.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی ارتباطات فرهنگی بسیار خوبی با نهادهای متولی این موضوع مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و یکی از اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور نیز هست.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: جوانان امروز علاقه بیشتری به زمینه های هنری و داوطلبانه نشان می دهند و ساختار منعطف جهاد می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.
وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری موجود در جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به ارتباطاتی که در حوزه رسانه ای دارد، دسترسی مطلوبی به نبض فرهنگ و هنر کشور دارد و این می تواند یک زمینه مهم فعالیت در این تفاهم نامه باشد.
علیزاده خاطرنشان ساخت: بر اساس این تفاهم نامه جهاد دانشگاهی می تواند پایگاههای جدیدی را در کشور با کمک موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر در بیرون از اماکن خود برای پیشبرد بهتر فعالیت های گوناگون فرهنگی و هنری ایجاد نماید.

 

توسعه مراکز نوآوری فرهنگ و هنر
در بخش دیگری از این مراسم امین عارف نیا اظهار داشت: جهاد دانشگاهی نهادی است که از دیرباز به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی شناخته می شود.
وی افزود: تمرکز موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر بر روی کمک به فعالیت های فرهنگی و هنری خلاق و توسعه آن ها در کشور است که می تواند یکی از زمینه های مهم همکاری با جهاد دانشگاهی در کشور باشد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مامویت های مهم و جدید این موسسه مطالعه و کمک به توسعه فضاهای فرهنگی در کشور است.
مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به زمینه های همکاری این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: ایجاد مراکز ارایه مشاوره برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر، ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر در شهرها، ایجاد زمینه برای مشارکت جوانان در مراکز نوآوری و خلاقیت فرهنگ و هنر، مشارکت در مراکز گردشگری و دیگر موارد، از جمله زمینه های همکاری در این تفاهم نامه خواهد بود.
امین عارف نیا در پایان خاطرنشان ساخت: یکی از واحدهای جهاد دانشگاهی با همکاری موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به زودی در شهر اصفهان شروع به کار خواهد کرد.