رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه احداث پردیس سینمایی امید با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از پیش‌بینی افزایش ۹۰ سالن نمایش به مجموعه سینمایی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، هم‌زمان با همایش معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور کمک به احداث پردیس سینمایی امید در شهرهای فاقد سالن سینما در کشور با مشارکت شهرداری‌ها بین سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به نمایندگی مهدی جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور به امضا رسید.

رئیس سازمان سینمایی در همایش معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی باعث کاهش هزینه‌های ما در سایر حوزه‌ها می‌شود، اظهار داشت: طی دو هفته گذشته شهرهای میناب، تربت حیدریه و پایان این هفته نیز شهر بم به مجموعه سینمایی کشور اضافه می‌شوند.

حسین انتظامی ادامه داد: امسال ۹۰ سینما به مجموعه سینمایی کشور اضافه می‌شود اما با مدل سینما امید و با همکاری استانداری و شهرداری‌ها آینده بهتری را برای زیرساخت‌های سینمایی می‌بینیم.