مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر در پیامی درگذشت مهندس فرهاد احمدی از طراحان و معماران سرشناس را تسلیت گفت.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر متن پیام تسلیت امین عارف نیا بدین شرح است:

“انا لله و انا الیه راجعون

رد پای هنرمندان به واسطه آثار هنرهای ماندگار در تاریخ جاودانه است

ضایعه درگذشت معمار فرهیخته و فرهنگ دوست مهندس فرهاد احمدی را که عالمانه و مبتکرانه و با شناخت از فرهنگ، تاریخ و تمدن ایرانی و اسلامی در طراحی بسیاری از مراکز و مجتمع های فرهنگی و هنری معاصر نقش آفرینی کرد به خانواده گرامی آن فقید سعید و جامعه معماران ایران تسلیت عرض می‌کنم.

از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم طلب رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و سلامت مسالت می‌نمایم.”

 

گفتنی است فرهاد احمدی، مهندس معمار و عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی پس از ماه ها مبارزه با بيمارى سرطان صبح روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ شمسی درگذشت.

فرهاد احمدی از جمله معماران معاصر ایران به شمار می‌ آمد که طرح‌‌های خود را با گرایش آکادمیک و مبتنی بر اصول نظری تبیین شده‌ای طراحی می‌‌نمود و با تاکید بر زمین مداری و پیوند محیط با فضا، معماری خاصی را پدید آورده‌ بود.

او در طی دو دهه گذشته در کنار آموزش معماری و مسئولیت ‌های دیگر خود، حدود سی طرح ارائه کرده ‌است، که اغلب آن ‌ها در حد ملی بوده‌اند و مضمون فرهنگی داشته‌‌اند. فرهاد احمدی از سال ۱۳۶۰ شمسی عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی شهید بهشتی بود.

توجه به مسئله هویت، نگاه به گذشته و آموختن از طریق مطالعه معماری تاریخی ایران از رویکردهای اساسی فرهاد احمدی در معماری و به گمان او راه حل اصلی برای وضعیت امروز معماری ایران بود.