به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر؛ مهمترین میهمانان این رویداد هاگیودا وزیر فرهنگ علوم و ورزش و جوانان ژاپن، تاکاهاشی مدیرکل خاورمیانه وزارت امورخارجه ژاپن، ساساکارا رئیس بنیاد ژاپن، یاماگی وا معاون گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن، تاکه یی شهر دمیناتو و شیمورا رئیس جاتا (رئیس سازمان شرکت های گردشگری ژاپن)، احمد سفیر پاکستان در ژاپن، مالون رئیس دانشگاه سازمان ملل و مسعود سلطانی فر وزیر و ورزش، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران، امین عارف نیا مدیر عامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر بودند.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ایران با هاگیودا وزیر فرهنگ علوم، ورزش و جوانان ژاپن میزبان سی و دومین دور بازی‌های المپیک دیدار و گفتگو کردند. محور این گفتگو در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری ورزشی است که سال گذشته بین وزیر ورزش و جوانان ایران و ژاپن امضا شد.

این نمایشگاه به همت کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر از ۵ لغایت ۱۵ خرداد در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران دایر است.

در این نمایشگاه آثاری از میراث فرهنگی، فرهنگ و هنر، صنایع دستی، معرفی ابنیه  تاریخی، حافظه جهانی، میراث مکتوب و … برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.

در پایان این مراسم وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران جام ارجان نماد کاروان ورزشی ایران را به وزیر فرهنگ علوم ورزش و آموزش ژاپن اهدا کردند.