به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، فرشید فلاح فلاح در گفت و گو با سایت اطلاع رسانی این موسسه، طرح گذرهای فرهنگ و هنر را ابتکاری نو و موثر دانست و افزود: ایده گذرهای فرهنگی در جهت رونق کسب و کار هنرمندان و معرفی هنر مناطق مختلف کشور به عموم بسیار کارآمد خواهد بود.
وی اضافه کرد: چگونگی اجرای گذرها در هر منطقه نیز امر مهمی است که در میزان موفقیت آن و هنرمندان رشته های مختلف تاثیرگذار است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان با اشاره به تفاهم نامه ایجاد دو گذر فرهنگی در شهرهای سمنان و دامغان ، بین شهرداران دو شهر و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر در تهران، اظهار کرد: پس از مکاتبه با شهرداران و فرمانداران استان و طرح موضوع گذر در یک وبینار، چهار شهر پیشنهاد دادند که ایجاد گذر در شهرهای سمنان و دامغان تصویب شد.
فلاح افزود: فضای آماده در محل “باغ ایرانی” شهر دامغان و “گاراژ کلانتر” در جوار بازار سمنان که با همت شهرداری های دو شهر آماده سازی شده ، زمینه آغاز فعالیت هنرمندان سفال و صنایع دستی در سمنان، همچنین پارچه و البسه سنتی در دامغان و دیگر هنرهای قابل عرضه ، را فراهم کرده است.
وی در ادامه، گذرها را طرحی فرهنگی _اقتصادی دانست و گفت: هنرمندان باید از فرصت حمایت اقتصادی و فراهم شدن زمینه ارتباط با مردم استفاده کرده و با عمل به تعهد و تضمین ها، به رشد و شکوفایی هنر ایرانی کمک کنند.