نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار محال و بختیاری با مدیرعامل و هیات مدیره موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر کشور در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، طی نشست روز چهارشنبه ٢٣ مرداد ٩٨ جواد کارگران دهکردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری با  سمیع اله حسینی مکارم رئیس هیئت مدیره، بهرام جمالی مشاور فرهنگی، مرتضی کاظمی عضو هیات مدیره و امین عارف نیا مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست یک ساعته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکر به‌عنوان یکی از فرهنگسراهای بزرگ کشور اشاره کرد و گفت: تعامل خوب این اداره کل با موسسه با تسهیل در فرآیند شکل‌گیری و اجرای خوب فعالیت‌های فرهنگی هنری در این مرکز فرهنگی باعث رونق فعالیت‌ها شده است .

مرتضی کاظمی عضو هیات مدیره موسسه فرهنگ وهنر کشور نیز گفت: فرهنگسرای شهرکرد چنانچه ظرفیت‌های لازم تالار شهر را داشته باشد، با رونق فعالیت‌ها این مرکز می‌تواند به سرعت به سمت برندهای استانی ملی و بین‌المللی برود و یک مرکز شاخص شود.

کاظمی افزود: برند شدن این مجموعه فرهنگی می‌تواند محورهایی همچون آموزشی، اقتصاد فرهنگ و هنر، خلاقیت، تولید، توزیع  و ترویج را شامل بشود و در این مسیر نیاز به یک استراتژی حداقل دوساله نیاز داریم که با حمایت مسئولین استانی می‌شود برنامه‌ای بزرگ مانند جشنواره‌های فیلم را نیز در این مجموعه عملیاتی کرد.

امین عارف نیا مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر کشور نیز گفت: نیاز است برنامه رونق این مجموع فرهنگی بزرگ را با برطرف ساختن  موانع پیش رو و با تدبیر انجام دهیم و تا پایان سال٩٨ به‌طور هدفمند با کاربری‌های جدید از جمله پردیس‌های  سینمایی و کارگاه‌های آموزشی بر تسریع این رونق بیفزاییم که این نیازمند تعامل و ارتباطات بهتر و بیشتر با مجموعه‌های توانمند کشور و استان است .

بهرام جمالی مشاور فرهنگی این موسسه نیز در خصوص موضوعاتی همچون بهره‌گیری از هویت فرهنگی منطقه، جمعیت فعال هنرمندان و فرهیختگان فرهنگی انطباق نیازها و واقعیت‌ها و انجام  مستمر فعالیت‌های فرهنگی هنری و .. می‌تواند در جهت رشد این مجموعه کمک نماید .