نخستین پروژه فرهنگی هنری بشاگرد شامل پلاتو نمایش و نگارخانه با حضور حیدری معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری هرمزگان، رضا کمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان در شهر سردشت بشاگرد کلنگ خورد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه گفت: شهر سردشت به‌عنوان مرکز بشاگرد از داشتن فضای فرهنگی محروم بوده و با توجه به تاکید استاندار هرمزگان و درخواست‌های متعدد مردم، ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای این منطقه در اولویت قرار گرفت.

رضا کمالی زرکانی اضافه کرد:پروژه پلاتو نمایش و نگارخانه سردشت بشاگرد توسط شهرداری در پانصد مترمربع زیربنا و پانزده میلیارد ریال اعتبار، شامل سالن نمایش صدنفره و نگارخانه و کلاس‌های آموزشی مختلف ساخته خواهد شد و در بهمن‌ماه و دهه فجر انقلاب افتتاح می‌شود.

وی عنوان کرد:منطقه بشاگرد دارای استعدادهای کم‌نظیر و خلاق و به لحاظ جغرافیا و آیین‌ها و آداب‌ورسوم بسیار بکر و جذاب است و این فضای فرهنگی می‌تواند در ثبت و ارائه این دستاوردها مؤثر باشد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این سفر در مراسم اختتامیه اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری گلستان مهدیه جکدان شرکت کرد و با آثار و تولیدات آنها آشنا شد.