مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از آغاز عملیات احداث طرح تالار مرکزی شهر سمنان تا پایان سال ۹۹ خبر داد و گفت: با پیگیری مسوولان، اهالی فرهنگ و هنر و نیز موثران سمنان، شرایط لازم برای شروع ساخت این طرح فراهم شده است.

به گزرارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از ایرنا، فرشید فلاح  با بیان اینکه این طرح از مصوبه های سفر اول ریاست جمهوری به استان سمنان بوده و در سفر دوم نیز مورد تاکید قرار گرفته است خطاب به رسانه ها اظهار داشت: علیرضا آشناگر استاندار سمنان و عباس گلرو نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی پیگیری های مستمری برای تحقق این امر داشته اند و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اقدام های خوبی برای تامین بخشی از اعتبارهای اجرای این طرح انجام داد.

وی با تاکید بر ضرورت ساخت طرح تالار مرکزی سمنان و نیاز اهالی فرهنگ و هنر این خطه به داشتن فضایی تخصصی و مناسب برای توسعه فعالیت های فرهنگی- هنری تصریح کرد: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی در نامه ای به رییس جمهوری درخواست تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز شروع این تالار را داشته است که مورد موافقت دکتر روحانی قرار گرفته و در این خصوص دستورهای لازم نیز صادر شده است.

فلاح با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه خود به ریاست جمهوری ساخت این تالار را در سمنان از مطالبه های مردمی دانسته است گفت: در این زمینه مکاتبه استاندار سمنان، دیدار نماینده مجلس شورای اسلامی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز پیگیری فرماندار سمنان و مطالبه مردم سمنان از عوامل تاثیرگذار در این خصوص بوده است.

وی با بیان اینکه طراحی تالار مرکزی سمنان توسط گروه مشاوران در حال انجام است یادآور شد: زمین مورد نیاز برای ساخت این تالار به وسعت ۱۰ هزار مترمربع اختصاص یافته و تلاش مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر شروع هرچه سریعتر احداث این تالار با زیربنای بیش از ۱۰ هزار مترمربع استوار است.

زمین مورد نیاز احداث تالار مرکزی سمنان در ضلع جنوبی بوستان کومش تامین و واگذار شده است و این طرح مشتمل بر فضاهایی چون آموزشی، فرهنگی، اداری، نمایشگاه و خدماتی است و در طراحی آن استفاده از ویژگی های فرهنگی تاریخی سمنان مورد تاکید قرار گرفته است.