مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در جلسه‌ای در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم راه‌کارهای بهره‌برداری از تالار مرکزی شهر قم را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به فضاهای فرهنگی و هنری استان قم، تالار مرکزی شهر قم را مهم‌ترین مجتمع فرهنگی و هنری استان برشمرد و بر لزوم فعال‌سازی تمامی ظرفیت‌های فرهنگی موجود در این تالار تأکید کرد.

حسینی کاشانی گفت: تاکنون برنامه‌های مختلف نمایشی و تعزیه‌خوانی در این مجتمع فرهنگی برگزار و کتابخانه تخصصی فرهنگ و ادب نیز در آن دایر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تالار مرکزی شهر را دارای ظرفیت مناسب برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: این تالار با دارا بودن بخش‌های مختلف ازجمله سالن همایش، سالن تئاتر، کتابخانه و گالری بخش‌هایی از نیاز زیرساختی فرهنگ قم را برطرف می‌کند.

در ادامه این جلسه امین عارف‌نیا مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر بر لزوم فعال‌سازی تمام ظرفیت‌های تالار قم تأکید و گفت: سیاست راهبردی مؤسسه کمک، ارتقای بهره‌برداری از فضاهای فرهنگی و هنری موجود است و تلاش خواهیم کرد عقب‌ماندگی‌ها در بهره‌برداری از فضاهای فرهنگی و هنری را با جلب مشارکت بخش‌های مختلف جبران کنیم.

عارف نیا افزود: در برنامه بهره‌برداری از این تالار توجه به هنرهای دینی و آموزش هنرهای کاربردی در کنار دایر کردن سینما می‌تواند در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم روز گذشته از بخش‌های مختلف تالار مرکزی قم بازدید و امکانات و نواقص موجود را بررسی کرد.

شایان‌ ذکر است تالار مرکزی شهر قم در زمینی به مساحت حدود هشت هزار متر مربع و با زیربنای ۱۱ هزار متر مربع، با اعتبارات ملی از سال ۱۳۸۸ آغاز و در دهه فجر ۱۳۹۴ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

تالار مرکزی شهر قم در منطقه خاکفرج و در حاشیه میدان شهید نواب صفوی واقع شده است.