با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، فرماندار شهرستان عنبرآباد و مسئولین ادارات و اصحاب فرهنگ و هنر سینما سیار در شهر عنبرآباد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، فرماندار شهرستان عنبرآباد و مسئولین ادارات و اصحاب فرهنگ و هنر سینما سیار در شهر عنبرآباد افتتاح شد.

حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در آیین افتتاحیه سینما سیار گفت: سینما یکی از عناصر فرهنگ جوامع بشری که بسیار نافذ و تعیین‌کننده در توسعه فرهنگی است.

اسحاقی افزود: امروز بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه‌ها و راهبردهای کلان ملی و بین‌المللی خود از رسانه سینما به نحو مطلوب استفاده می‌برند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهار داشت: فعالیت‌های سینمایی با تحقق شعار ایران فقط تهران نیست از مرکز کشور به استان‌ها سوق داده شده‌اند؛ امسال در اولین تفاهم‌نامه‌های انجام شده که از بندهای مهم این تفاهم‌نامه راه‌اندازی سینما سیار در عنبرآباد و سینما امید در شهرهای جیرفت است.

اسحاقی بیان داشت: دو پروژه مهم تولید فیلم در قالب سینمایی یکی براساس زندگی شهید شهسواری و دیگری مستندی از زندگی آزاده سرافراز احمد یوسف زاده نویسنده و روزنامه‌نگار جنوب کرمانی است که در آینده به مرحله تولید خواهند رسید.

شایان ذکر است راه‌اندازی سینما سیار باهدف گسترش سینما در مناطق فاقد سینما و به منظور سهولت مردم به تماشای فیلم‌های روز انجام می‌گیرد.