معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در طرحی کوتاه مدت، سه سالن نمایش در سینما فرهنگ اراک احداث می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، بهروز اکرمی روز ۲۳ شهریور ماه در جلسه بررسی وضعیت و پیگیری مشکلات سینما فرهنگ اراک بیان کرد: برای سینما فرهنگ دو گزینه در گروه کاری با حضور مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی، مدیرکل ارشاد، شهردار اراک و شورای شهر، نظام مهندسی و ورثه و صاحبان سینما دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گزینه کوتاه‌مدت سه سالن تفکیک شده در محل فعلی سینما فرهنگ با کمک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری و اعتبارات و تسهیلات بانکی طراحی می‌شود، افزود: در گزینه درازمدت نیز طرح توسعه سینما اجرا خواهد شد.

اکرمی تصریح کرد: علاوه بر بحث سینما فرهنگ، استان مرکزی در اغلب شهرستان‌ها فاقد سینما است به همین دلیل مقرر شد که فرمانداران، دهیاران و بخشداران با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی برای نمایش فیلم‌های روز کشور در شهرهای استان از سینما سیار استفاده کند که هزینه ناچیزی دارد و این امرتوسط شهرداران و دهیاران با نظارت فرمانداران انجام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در این جلسه با اشاره به دو گزینه کوتاه مدت و بلندمدت برای سینما فرهنگ اراک افزود: در گزینه کوتاه‌مدت با مدیر سینما به توافق رسیدیم و می‌توانیم در دوره کوتاه ۳ تا ۶ ماهه ۳ سالن نمایش فیلم را در مجموعه راه‌اندازی کنیم که این امر منوط به مشارکت شهرداری و شورای شهر و نظام بانکی است.

حجت‌الاسلام عباس دانشی هزینه مورد نیاز برای احداث ۳ سالن نمایش فیلم در مجموعه سینما فرهنگ را حدود ۳۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: یک‌سوم این هزینه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأمین خواهد شد و دوسوم دیگر نیز باید از طریق تسهیلات بانکی و مشارکت شهرداری تأمین می‌شود.

وی با تاکید براینکه سینما فرهنگ یک مرکز نوستالژی برای اراک است و باید به عنوان یک ضرورت به آن نگاه شود، بیان کرد: با اجرای گزینه کوتاه‌مدت بهره برداری از سینما در سازه فعلی برای دو سه سال آینده ممکن خواهد بود، اما در طرح بلندمدت باید موقتاً سالن دیگری را در شهر اراک به مدت سه سال تجهیز کرده و سپس طرح توسعه سینما با مشارکت شهرداری و شورای شهر و دادن امتیاز تجاری به مالکان مانند سایر پردیس‌های سینمای کشور اجرایی شود.

دانشی با بیان اینکه همه تلاش‌ها بر این است که سینما فرهنگ، سینما بماند، تصریح کرد: در حال حاضر کلانشهر اراک یکی از فقیرترین کلانشهرهای کشور در حوزه سینماست.