مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بر لزوم تدوین سند راهبردی و چشم انداز سینمایی استان قم در شورای سیاست‌گذاری سینمایی استان تأکید کرد و گفت: این سند در آینده به‌عنوان مبنای حرکت و توسعه در بخش سینمایی استان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، سیدموسی حسینی کاشانی در دیدار با اعضای شورای سیاست‌گذاری سینمایی قم که به مناسبت روز ملی سینما برگزار شد، گفت: هم‌اکنون حدود ١٥ انجمن صنفی ادبی، فرهنگی، هنری و مطبوعاتی در زیرمجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم فعالیت می‌کنند که می‌توانند در حوزه اجرایی بازوی قوی و مورد اعتماد باشند.

وی، یکی از سیاست‌های مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان‌ها عنوان کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتقاد دارد که ایران فقط تهران نیست و بر همین اساس، ٢٠درصد بودجه این وزراتخانه را به برگزاری جشنواره‌ها و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان ها اختصاص داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با ابراز خرسندی از تشکیل خانه سینمای مستند قم، گفت: روند شکل‌گیری این انجمن به خوبی و در کمترین زمان ممکن انجام شد و حمایت‌های لازم را از آن خواهیم داشت.

حسینی کاشانی همچنین افزود: با تعامل و همکاری سینماداران استان، تعیین سانس ویژه برای اکران فیلم‎های مستند در طول هفته برنامه ریزی شود.

وی همچنین بر لزوم تدوین سند راهبردی و چشم انداز سینمایی استان قم در شورای سیاست‌گذاری سینمایی استان تأکید کرد و گفت: این سند در آینده به عنوان مبنای حرکت و توسعه در بخش سینمایی استان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم همچنین خواستار همدلی، هم‌گرایی و انسجام انجمن های صنفی حوزه سینما شد و افزود: تثبیت و تقویت انجمن‌های صنفی جهت ارائه نتایج بهتر و موفق‌تر دنبال شود.