سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر (تحفه) با حضور معاونت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وبینار استانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر صبح روز دوشنبه ۲۵ آذرماه ۹۸ سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر با حضور لادن حیدری معاون وزیر در وبینار استانی رونمایی شد.

در این وبینار حیدری ضمن خوشامدگویی به حضار و مدیران کل استانی گفت: در برنامه اشتغال فراگیر در سال ۹۶ فرصت‌های شغلی بخش اقتصادی، خدمات، فرهنگی و هنری ۲۴ هزار فرصت ارائه شد، در مرحله اول تبدل به ۱۲ هزار فرصت گردید. برش‌های استانی را در سه محور ارائه نمودند و در سال ۹۷ اولویت‌ها از استان‌ها اخذ کردیم که استان اصفهان بالاترین میزان را به خود اختصاص داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه افزود: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان برنامه با حضور آقای دکتر نوبخت مبنی بر دو هزار میلیارد تومان تبادل شد و امروز بر آنیم سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر را رونمایی کنیم تا باب جدیدی از کسب‌وکارهای فرهنگی به‌منظور پویایی بیشتر باز شود.

حیدری همچنین بیان کرد: پس از رونمایی از سامانه کارگروهی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مسئولان سازمان برنامه‌وبودجه، وزارت کار و متولیان امر در وزارتخانه تشکیل خواهد شد. در استان‌ها نیز کارگروه‌های منتاظری تشکیل و موارد در کارگروه بررسی می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص همکاری بانک آینده گفت: بانک آینده در حال حاضر بانک عامل است و بررسی لازم را انجام می‌دهد. البته در حال رایزنی با سایر بانک‌ها نیز هستیم.

حیدری همچنین به حمایت از اختراع، اکتشاف، آثار هنری‌های تجسمی، عکس و سایر موارد توسط بانک عامل اشاره کرد.

در پایان سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر (تحفه) با حضور معاونت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.