به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر صابر سهرابی در این باره گفت: در قالب طرح گذرهای فرهنگ و هنر و تبدیل فضاهای میراثی، اوقافی و دیگر فضاهای قابل تبدیل به فضاهای فرهنگی و هنری، از کسانی که می‌خواهند کسب و کارهای فرهنگی و هنری راه‌اندازی کنند، حمایت می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس افزود: متقاضیان برای دریافت فرم های این فعالیت ها تا پنجم اردیبهشت ۱۴۰۰ به معاونت فرهنگی و امور رسانه های  اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس مراجعه کنند.
سهرابی افزود: گذرهای فرهنگ و هنر کار مشترک بین شهرداری ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که شهرداری ها با اختصاص خیابان، میدان یا گذرهای مناسب به این کار و آماده سازی آن در این اقدام مشارکت می کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق صندوق اعتباری هنر با اعطای تسهیلات ارزان قیمت از بخش خصوصی برای راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی و هنری حمایت می‌کند.
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس افزود : شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس می توانند با شناسایی، مطالعه و انتخاب فضاهای مناسب درخواست های خود را به معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارایه دهند تا پس از بازدید از فضاهای انتخاب شده و تایید آن، امکان پرداخت تسهیلات به کسانی که بخواهند در آنجا کسب و کار فرهنگی و هنری راه اندازی کنند، فراهم شود.
سهرابی بیان کرد: کتابفروشی، گالری، سالن های کوچک نمایش فیلم، تماشاخانه های خصوصی، پلاتوهای تئاتر، کارگاه، فروشگاه های لوازم هنری، آموزشگاه های هنری، کارگاه و فروشگاه طراحی مد و لباس ایرانی، موزه های خصوصی مربوط به فرهنگ و هنر، کافه موزه های فرهنگی و هنری، فعالیت های نوپای فرهنگی و هنری و …. از جمله کسب و کارهای مورد حمایت و در اولویت است.

او گفت: برای افزایش فضاهای فرهنگی و هنری و همچنین افزایش دسترسی مردم به آثار و رویدادهای فرهنگی و هنری، طرح تبدیل فضاهای موجود شهری به فضاهای فرهنگی و هنری اجرا می شود.
سهرابی افزود: حداکثر سقف تسهیلات این نوع فعالیت ها ۳۰۰ میلیون تومان باسود چهار درصد ، تنفس یک ساله و بازپرداخت سه ساله است.