مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان دستیابی به توسعه فرهنگی را مهم‌ترین برنامه این اداره کل عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر احمدرضا احسانی در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره استان همدان در شهرستان ملایر، اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در شهرستان‌ها، مسیر توسعه فرهنگی را هموار می‌کند.

وی ضمن قدردانی از همکاری دستگاه‌های مختلف در برگزاری این جشنواره، گفت: هنر و زبان هنر برترین و بهترین زبان انتقال پیام است.

احسانی با بیان اینکه هنرمند تلاش می‌کند با خلق یک اثر، اندیشه و افکار خود را بیان کند؛ خاطرنشان کرد: در پس خلق هر اثر هنری، بیان بخشی از دغدغه‌ها و یا آموزش نکته‌ای خاص نهفته است، هر یک از این موارد به تفکر و اندیشه نیاز دارد و قطعاً هنرمند با تحقیق، مطالعه و تفکر خلاق به خلق یک اثر می‌پردازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه جشنواره‌ها، محلی برای تضارب آرا و اندیشه هستند، افزود: در این تکاپو و رقابت قطعاً نتیجه‌های مفیدی حاصل خواهد شد.

احسانی با بیان اینکه در توسعه جامعه به مقدمه و فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی نیاز است، اظهار کرد: ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به دنبال این هستیم که در راستای توسعه فرهنگی گام برداریم و برای دستیابی به این هدف به همکاری و یاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان نیاز داریم.

وی از توسعه فرهنگی به عنوان یک پروسه یاد کرد و گفت: پروسه از جایی آغاز می‌شود، اما نقطه انتهایی برای آن وجود ندارد.

احسانی ایجاد پویایی و نشاط اجتماعی را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره‌های مختلف عنوان کرد و گفت: با توجه به پتانسیل شهرستان‌های استان و با تکیه بر عدالت فرهنگی، نگاه ویژه‌ای به شهرستان‌های تابعه خواهیم داشت تا در مسیر توسعه فرهنگی، همه مردم استان سهیم باشند.