وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تغییر نگاه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به توسعه فضاهای فرهنگی، هنری در شهرها از جمله انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان امور سینمایی به منظور ساخت پردیس‌های سینمایی امید با مشارکت شهرداری‌ها قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر سید عباس صالحی که دوشنبه دهم تیر در همایش معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور سخن می‌گفت، با بیان مطلب فوق، افزود: با اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه امسال ۹۰ سینما به مجموعه سینمایی کشور اضافه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که توسعه زیرساخت‌های فرهنگی باعث کاهش هزینه‌های ما در سایر حوزه‌ها می‌شود، اظهار کرد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با سازمان امور سینمایی و با همکاری استانداری‌ها و شهرداری‌ها آینده خوبی در انتظار زیرساخت‌های سینمایی است.

صالحی با بیان اینکه توسعه فرهنگی خیابان‌های فرهنگ و هنر از پروژه‌های با اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ابراز امیدواری نمود که با تغیرنگاه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و توجه به این پروژه‌ها، که در شهرهای مختلف کار اجرای آن آغاز شده است، همکاری در این برنامه‌ها در اولویت‌های شهرداری‌ها هم قرار گیرد.

وی افزود: به این ترتیب شاهد بروز خلاقیت و حضور فرصت‌های خلاقانه برای مردم شهرها هستیم که در نهایت فرصت‌های هنری و اقتصادی زیادی را ایجاد می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به معاونان عمرانی استاندارای‌ها توصیه کرد: در معاونت‌های عمرانی پیش‌بینی فضاهای فرهنگی باید در طرح‌های شهری و روستایی در نظر گرفته شود و بر روی این موضوع جدی دقت کنید، همچنین از مشاوران فرهنگی اجتماعی استفاده کنید تا فضای فرهنگی جایابی شود تا بتوانیم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

صالحی ادامه داد: بازآفرینی شهری نیز موضوع دیگری است که رییس جمهوری هم بر آن تاکید دارد، حدود ۲۰ میلیون از جمعیت با این فضا درگیر هستند که ۹ میلیون آنها در فضای مرکزی و ۱۱ میلیون در حاشیه شهرها در پوشش این طرح هستند، در این طرح هم باید فضای فرهنگی اجتماعی را جدی‌تر گرفت.

 

سه شنبه

۱۱ تیر ماه ۹۸