به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ این نشست با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان، کیکاوس سعیدی دبیر کل، مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن، علیرضا دلخوش معاون دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه، امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی، فرید فتاحیان مدیر بین الملل و محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از همکاری رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن طی دو سال گذشته از همکاری های سفارت کشورمان در ژاپن تقدیر و تشکر کرد.

در این نشست، امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان نیز گزارشی از برنامه‌های فرهنگی کاروان ارائه کرد. همچنین نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به المپیک توکیو نیز گزارشی در خصوص وضعیت کاروان و برنامه های اعزامی به این رقابت ها ارائه نمود.

در خاتمه این نشست مقرر شد در جلسات  بعدی به‌طور جزئی‌تر در خصوص موارد مطروحه بحث و بررسی و هماهنگی‌های لازم در زمینه اعزام بدون دغدغه کاروان اعزامی کشورمان به المپیک توکیو و همچنین برنامه‌های فرهنگی در دست اجرا پرداخته شود.

شایان ذکر است: پیش از این مقرر شده بود در حاشیه بازی‌های المپیک برای اعضای کاروان ورزشی اعزامی و ایرانیان مقیم ژاپن برنامه‌های فرهنگی متنوعی در نظر گرفته شود که به دلیل شرایط  کرونایی جهان و شرایط خاص میزبان بازی‌های المپیک با توجه به وضعیت پیش آمده از سوی سفیر کشورمان در ژاپن پس از بررسی‌های جوانب امر و شرایط شهر میزبان، نظر کارشناسی خود را ارائه و طبق آن در این خصوص تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی گردد.