مروری بر خدمات موسسه ای که فعالیت خود را در دهه هفتاد با تامین کالاها و ملزومات اساسی حوزه فرهنگ اعم از تجهیزات سینما، کاغذ و مواد اولیه مورد نیاز ناشران تا اعطای تسهیلات به اهالی قلم، روزنامه نگاران، هنرمندان و خادمان فرهنگ آغاز و در عرصه‌های متنوع تسهیلگر فعالیت‌های فرهنگی و هنری بوده موید تدبیر شایسته موسسین ارجمند آن است.
موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر از پیشگامان اقتصاد فرهنگ بوده و گام‌های بلندی در مسیر توسعه ظرفیت‌های اقتصادی هنر برداشته است. بنیان بسیاری از روندهای مبارکی که با هدف تامین اجتماعی و تسهیل فعالیت‌های اهالی قلم و هنرمندان جاری است، در موسسه شکل گرفته و با نیک اندیشی مدیران موسسه در ادوار پیش؛ گام های موثری در راستای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در سطح کشور برداشته است.
در بیست و نه سالگی از میان اعضای نخستین دوره هیات امنا بزرگانی چون دکتر محمود بروجردی، دکتر صادق آئینه وند و زنده یاد سیف الله داد پس از سالها ممارست و تلاش در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر ایران آسمانی شده‌اند.
با بزرگداشت یاد آن عزیزان، بیست و نه سالگی را جشن می‌گیریم و با امید به استمرار خدمات در دهه چهارم فعالیت، برای تحقق رسالت والای موسسه همت می‌گماریم.