در بازدید استاندار کرمان و هیات همراه از روند ساخت تالار مرکزی شهر کرمان، اعلام شد این مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری در چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پایان این بازدید گفت: تالار بزرگ شهر کرمان با ۱۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا شامل سالن‌های مختلف برای اجرای برنامه‌های نمایشی، موسیقی و دیگر هنرها است. وی افزود کار ساخت این مجموعه فرهنگی و هنری از سال ۱۳۸۸ آغاز شد، اما به علت کمبود اعتبار و تغییر پیمانکار، روند تکمیل آن به تأخیر افتاد.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان هم در پایان این بازدید در حاشیه این بازدید به جلسات خود با مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص این مجموعه فرهنگی اشاره کرد و گفت امیدواریم امسال با تزریق به‌موقع اعتبارات، این مجموعه عظیم تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه در دیگر نقاط استان کرمان نیز طرح‌های مشابه در انتظار تکمیل هستند افزود: با افتتاح این مجموعه‌ها سرانه فضای فرهنگی و هنری در استان به‌گونه‌ای چشمگیر افزایش خواهد یافت.