به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، سید محمد حسین حجازی با اعلام این خبر گفت: در این هفته مجموعه ای از رویدادهای فرهنگی و هنری تدارک دیده شده که برگزاری نمایشگاه عکس، کارگاه های هنری، هفته فیلم و رونمایی از چند آلبوم موسیقی شامل آهنگ های حماسی و قهرمانی از جمله آنهاست.
مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد تصریح کرد: مراسم آئینی و ورزش‌های پهلوانی شامل مناجات خوانی، پرده خوانی، چاوش خوانی، ورزش‌های بومی و محلی بخش دیگری از برنامه هایی است که در هفته المپیک در قالب برنامه های میدانی به اجرا در می‌آید.
به گفته حجازی برگزاری کارگاه های عروسک سازی، تصویرگری و عصرانه کارتون پل طبیعت با حضور ۶۰ کارتونیست با موضوع المپیک و ورزشکاران، پخش ۹ فیلم مرتبط با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و اجرای گروه های موسیقی اقوام از دیگر برنامه های تدارک دیده در این هفته فرهنگی است.
وی در پایان تصریح کرد: در روز پایانی هفته المپیک یعنی ۱۰ تیرماه مراسم بدرقه کاروان اعزامی به المپیک در اراضی عباس آباد و در جوار بلندترین پرچم ایران برگزار می شود.
گفتنی است این برنامه‌ها در گذر فرهنگ (حد فاصل باغ کتاب و دریاچه هنر) از ۵ تا ۱۰ تیر ماه با همکاری کمیته ملی المپیک و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر برگزار خواهد شد.