نخستین نشست ستاد فرهنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو صبح روز گذشته در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر؛ در این نشست امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان المپیک ۲۰۲۰، گزارشی از روند تدوین برنامه‌های فرهنگی، هنری و تبلیغاتی مرتبط با المپیک ۲۰۲۰ توکیو ارائه کرد.  وی در این گزارش به تشریح بسته هویت فرهنگی کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰  نیز پرداخت.

تبیین برنامه‌های فرهنگی و هنری که پیش از المپیک و با هدف ایجاد شور ملی در داخل کشور اجرا خواهد شد و طراحی و اجرای رویدادهای فرهنگی هنری که قرار است هم‌زمان با بازی‌های المپیک در ژاپن اجرا شود، از دیگر مباحثی بود که در نشست ستاد فرهنگی المپیک ۲۰۲۰ مطرح شد.

در ادامه نشست اعضاء ستاد فرهنگی المپیک ۲۰۲۰ نقطه نظرات خود را مطرح کردند و مقرر شد جلسات این حوزه به‌صورت منظم برگزار و برنامه‌های پیشنهادی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های عضو ارائه، تدوین و پیگیری شود.

گفتنی است نشست ستاد فرهنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به ریاست رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و با حضور امین عارف نیا مسئول فرهنگی کاروان المپیک ۲۰۲۰، پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و همچنین با مشارکت سید عبدالحمید احمدی به‌عنوان معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمدحسین هاشمی معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر، سید علی پاکدامن مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه و سید محی الدین فاضلیان مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.