در این نشست بهرام جمالی معاون فرهنگی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، سیدمحمد ناظم رضوی شهردار سمنان به اتفاق هادی شهرو نماینده شهرداری در خصوص گذر فرهنگ و هنر گاراژ کلانتری سمنان و نیز روشنفکر نماینده شهردار دامغان و مصلحی طراح و پیمانکار گذر فرهنگ و هنر دامغان به
همراه دلآرام و صادقی نژاد معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان حضور داشتند.

شهردار سمنان در این نشست روند اجرایی گذر فرهنگ و هنر سمنان را رو به جلو و دارای پیشرفت خوب دانست و اظهار داشت: عملیات مرمت این گذر در حال انجام است و اگر روند به همین گونه باشد امیدواریم در همین دوره فعالیت شورای شهر به بهره برداری برسد..

ناظم رضوی با اشاره به موقعیت مکانی و معماری گذر فرهنگ و هنر سمنان گفت: این گذر می تواند یکی از گذرهای فرهنگی خوب کشور باشد.

ابوالفضل دلآرام معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان به عنوان ناظر این اداره کل در گذر سمنان نیز در این نشست از تعیین میزان اجاره بهای واحدهای گذر سمنان توسط کارشناسان مربوطه خبر داد و گفت: با توجه به این شرایط تلاش بر این است تا با مشارکت شهرداری سمنان، فراخوان مربوطه صادر و شرایط را برای شناسایی صاحبان کسب و کارهای فرهنگی برای استقرار در این گذر فراهم سازیم..
وی خواستار تعیین نام مناسب با توجه به شرایط فرهنگی و تاریخی سمنان برای گذر این شهر شد و گفت: این نام نیز با مشارکت و همکاری شهرداری سمنان تعیین خواهد شد.
نماینده شهرداری دامغان نیز در این نشست از تصویب طرح گذر فرهنگ و هنر این شهر در مجموعه باغ ایرانی در شورای شهر دامغان خبر داد.

مصلحی طراح و پیمانکار مجموعه باغ ایرانی دامغان که طرح گذر فرهنگ و هنر دامغان را ارائه کرده است در این نشست گزارشی از این طرح ارائه کرد و گفت: مکان بسیار خوبی برای ایجاد گذر دامغان پیش بینی شده و شرایط برای ایجاد واحدهای مورد نظر در آن فراهم است.

وی افزود: در این گذر ایجاد ۱۶ فضای فروشگاهی و نمایشگاهی هر کدام با وسعت ۴۵ مترمربع همراه با انبار پیش بینی شده است که در صورت چگونگی تامین هزینه های ساخت، این مجموعه را میتوان مدت ۱۵ تا ۱۶ ماه احداث کرد.

مصلحی گفت: برآورد هزینه ساخت این گذر بین شش تا ۷/۵ میلیارد تومان است و با توجه به شرایط در صورت مشخص شدن چگونگی اعتبار ساخت می توان عملیات احداث این گذر را از مرداد امسال آغاز کرد.

بهرام جمالی از مسوولان موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر کشور نیز در این نشست با جمع بندی نظرات ارائه شده خواستار تلاش و همکاری بیشتر دستگاههای مرتبط برای ساخت و تکمیل و بهره برداری این گذرها شد.

وی بر ضرورت تلاش برای صدور فراخوان و شناسایی متقاضیان فرهنگی و هنری واحدهای گذر فرهنگ و هنر در سمنان تاکید کرد و افزود: گذر فرهنگ و هنر سمنان از نظر پیشرفت، در شرایط خوبی است.