مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با تبریک روز سینما به سینما گران و فعالان حوزه فیلم گفت: سینما در هرمزگان روندی رو به رشد دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، رضا کمالی زرکانی سال ۹۸ را سال بهار سینما در استان دانست و گفت: طی چند ماه اخیر شاهد چند اتفاق بزرگ در حوزه سینما بودیم که مهم‌ترین آن افتتاح سینمای در شهرستان‌های بندر لنگه و حاجی‌آباد و کلنگ زنی پردیس سینمایی میناب با سه سالن سینما است که در نوع خود کم‌نظیر است.

وی افزود:تا چندی قبل فقط بندرعباس از موهبت سینما برخوردار بود اما هم‌اکنون بخشی از شهرستان‌های استان دارای سینما هستند و مابقی نیز به‌زودی دارای سینما خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به افزایش تولیدات فیلم در استان پرداخت و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دفاتر انجمن سینمای جوانان در شهرستان‌ها فعال و تقویت می‌شود و حمایت‌های مناسبی از تولید آثار سینمایی صورت می‌گیرد.

تلاش‌های زیادی در سینمای جوانان استان صورت گرفته که نتیجه آن حضور موفق فیلم‌سازان در جشنواره‌های مختلف و افتخارآفرینی برای استان است.

کمالی زرکانی عنوان کرد: به‌زودی در فرصت مناسبی مراسم تجلیل از فیلم‌سازان و تکریم از خانواده سینما برگزار خواهد شد.

وی در پایان به‌ضرورت اهمیت بیشتر مسئولان به حوزه فرهنگ اشاره کرد و بیان داشت:هرمزگان طی امسال تنها استانی بوده که وزیر فرهنگ و ارشاد تاکنون دو بار به آن سفر داشته و دستاوردهای بزرگی همچون انعقاد تفاهم‌نامه پانصد میلیارد ریالی و آغاز احداث یک پلاتوی نمایش و نگارخانه برای یازده شهرستان استان در پی دستور تاریخی استاندار محترم، و افتتاح چندین پروژه بزرگ مانند مجتمع رودان و همچنین متولی برگزاری رویدادهای بزرگی مانند نمایشگاه بزرگ کتاب و جشنواره بین‌المللی خلیج‌فارس و صدها برنامه خرد و کلان دیگر با همکاری هنرمندان رشته‌های مختلف و کارکنان خدوم فرهنگ و ارشاد بوده است.

به گونه‌ای که هیچ روز از تقویم بدون برنامه فرهنگی نبوده است و این حجم فعالیت نیازمند تکریم و تقدیر از تمامی اهالی فرهنگ و هنر است، لذا به نوبهٔ خودم از توجه ویژهٔ استاندار محترم به این حوزه و همچنین تلاش همهٔ هنرمندان، انجمن سینمای جوانان استان و همچنین انجمن سینماگران، اهالی فرهنگ و رسانه و تمامی همکارانم در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.