به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و به نقل از روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، محمدمهدی اسماعیلی صبح روز جمعه ۱۲ آذر در سفر یک روزه به همدان از دو پروژه تالار بزرگ شهر  و موزه هنرهای معاصر همدان بازدید کرد.

اسماعیلی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح تالار بزرگ شهر همذان اختصاص خواهد یافت، گفت: پیش از این در شهرهای شیراز و اردبیل نیز اعتباراتی برای اجرای چنین طرح‌هایی اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد: شهرداری همدان در اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشد چرا که این پروژه متعلق به شهر همدان و مردم این شهر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح‌هایی که هشت تا ده درصد پیشرفت فیزیکی دارند، برای اجرا اعتبار دریافت خواهند کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در این سفر همچنین از روند اجرایی موزه هنرهای معاصر شهر همدان نیز بازدید کرد.

وی اظهار کرد: در این سفر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیشبرد این طرح تزریق خواهد شد.

اسماعیلی تاکید کرد: با سفر رئیس‌جمهور به همدان نیز بیش از ۸۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح اختصاص خواهد یافت و در مجموع اعتبار پروژه قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه تالار بزرگ شهر همدان در سال ۸۸ کلنگ‌زنی شده است، گفت: پس از خاکبرداری و هزینه سه میلیارد تومانی، طرح در سال ۸۹ متوقف شد و تا کنون اقدامی انجام نشده است.

احسانی با بیان اینکه سالن هزار نفری در این تالار بزرگ ۱۰ هزار متر مربعی احداث خواهد شد، خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه درخواست مردم همدان است و تقاضای ما این است که اعتبارات لازم برای پیشبرد طرح اختصاص یابد.

گفتنی است، پروژه موزه هنرهای معاصر همدان در شش هزار و ۶۰۰ متر مربع و در چهار طبقه در منطقه مصلای شهر همدان در حال ساخت است و در حال حاضر ۴۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این دو طرح، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مهدی باب‌الحوائجی معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان و احمدرضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان وی را همراهی کردند.