نمایش کمدی و موزیکال «مجلس مضحکه سیا گزک خان» به نویسندگی و کارگردانی “پوریا پرتو” در تالار مرکزی رشت به‌روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، این نمایش با اقتباس از داستان عامیانه علی بونه گیر، غذای غاز و هزار و یک شب و موضوع آن راجع به شخصیتها و بازیگرانی است که بر علیه قصه موجود در نمایش قیام می‌کنند و قصه را بر خلاف میل نویسنده و کارگردان به خواسته خود پیش می‌برند.

به گفته پوریا پرتو، نویسنده در این اثر سعی کرده است کم رنگ بودن نقش زنان در بسیاری از داستانهای تجاری را با زبان طنز به نقد بکشد.

این نمایش آبان ماه امسال در جشنواره نمایشنامه نویسی گیلان شایسته تقدیر شناخته شد.

بازیگران نمایش را مسعود منسومی، فاطمه علی نیا، احمد مرزبان، سوگند رمضانی، پارسا اپروز و پوریا پرتو تشکیل می‌دهند و موسیقی کار بر عهده روزبه اخوان و عرفان معصومی است.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از دستیار کارگردان: پرنیان قلی زاده، طراح صحنه: مهرداد بخشی، طراح لباس: پرنیان قلی زاده و رسول دژاگاه، مدیر صحنه: مهروز میرجعفری، منشی صحنه: سوگل اسفندیاری، دستیار صحنه: مهان همتیان، دستیار لباس: سارا دهداری، اجرای دکور: آریو نوقان دار و عرفان عباسی.

این نمایش ۷۰ دقیقه‌ای از ۷ تا ۱۵ آذر ۹۸ در سالن حزین تالار مرکزی شهر رشت به روی صحنه می‌رود. ساعت اجرا در این روزها هفت بعد از ظهر است و در روز ۱۵ آذر استثنائاً ۴: ۳۰ بعد از ظهر برگزار می‌شود.