مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی _ هنری شهرستان طبس برگزار شد.

صبح امروز دهم مردادماه ۹۸، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولین و هنرمندان شهرستان، کلنگ احداث مجتمع فرهنگی هنری طبس بر زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، ناصر نبی‌زاده صبح امروز ۱۰ مرداد سال جاری در این مراسم بیان کرد: حوزه فرهنگ و هنر و فعالیت‌های فرهنگی، از مباحث زیرساختی و اساسی است. ما می‌توانیم در یک همت همگانی و گسترده به رونق حوزه‌های فرهنگی در ابعاد مختلف کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساختی فرهنگی در استان با کمبود شدید مواجه هستیم، گفت: هر یک از پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر که در استان شکل بگیرد در ارتقاء فضای فرهنگی استان مؤثر خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و مسئولین فرهنگی و هنری شهرستان طبس، از زحمات و حمایت‌های آنان در فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر قدردانی کرد و گفت: توجه ما به فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری نگاه ویژه و خاص خواهد بود و این مکان که امروز عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد، اولین مجتمع فرهنگی هنری است که در طبس احداث می‌شود.

نبی زاده بابیان اینکه فاز اول این مجتمع در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ مترمربع و با زیربنای ۴۵۷ مترمربع احداث می‌شود، افزود: در فاز نخست علاوه بر ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب سال ۹۷، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که قرار است تا پایان امسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان اختصاص یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بابیان این‌که این مجتمع در ۴ فاز از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان به‌عنوان مجری طرح ساخته می‌شود و سپس برای استفاده و بهره‌برداری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان واگذار خواهد شد. گفت: کل زیربنای این طرح سه هزار و ۶۰۰ مترمربع است که در صورت تأمین زمین به مساحت هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع احداث خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه در صورت تأمین اعتبار فاز اول مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان طبس تا یک سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: با اجرای هر چهار فاز ساخت این مجتمع، فضای اداری، آموزشی، فضای استقرار انجمن‌ها، نگارخانه، پلاتو (سالن تمرین نمایش) و آمفی‌تئاتر بخش‌های مجتمع فرهنگی، هنری شهرستان طبس خواهد بود.